Czy opcje Ethereum zyskują większe zainteresowanie niż opcje Bitcoin?

Lipiec był pierwszym miesiącem trzeciego kwartału 2020 roku i po niewykorzystanym okresie na rynku, Bitcoin i Ethereum poczyniły ogromne postępy w ciągu ostatnich 9 dni miesiąca. Według Institutional Newsletter Deribit, Bitcoin i Ethereum zarejestrowały skok cen o odpowiednio około 22% i 48%, co również wywołało poruszenie na rynku instrumentów pochodnych.

Wahania cen potroiły się na wykresach sięgając ponad 60 proc., a DeFi było prawdopodobnie jednym z największych czynników rajdu Ethereum.

Wolumen kontraktów na opcje Bitcoin Era i Ethereum gwałtownie wzrósł w lipcu 2020 r., rejestrując największy wolumen na obu aktywach od czasu powstania Deribitu w maju 2018 r.

Tylko w lipcu 2020 roku notowano 380 804 kontrakty na opcje BTC oraz 1 878 362 opcje ETH. Ponadto łączny obrót opcjami był wart blisko 4,3 mld w ciągu miesiąca, co oznacza wzrost o blisko 52 procent w czerwcu 2020 roku.

Pomimo ogromnego wzrostu, w porównaniu z lutym i majem 2020 roku całkowite obroty USD były niższe.

Jak pokazuje powyższy wykres, całkowite obroty w USD wyniosły około 10,7 mld USD, czyli więcej niż w poprzednim miesiącu, ale w stosunku do maja i lutego były jeszcze mniejsze.

Można spekulować, że pomimo wzrostu wolumenu kontraktów w ciągu miesiąca, inwestorzy byli prawdopodobnie bardziej ostrożni w zakresie wprowadzania pieniędzy na rynek w porównaniu z lutym i majem.

Kontrakty w poprzednich miesiącach miały większą wartość pod względem ceny, mimo mniejszej ilości.

Rynki zaczynają mięknąć w sierpniu po lipcowym pośpiechu.

Po przełomie lipca i sierpnia, rynki zaczęły się powoli, w sierpniu. Wolumen opcji na Bitcoin’y w ciągu ostatnich trzech dni był ponury, co wskazuje na jego spadek. Wykres prawdopodobieństwa (poniżej) sugerował również, że pomimo wyceny na poziomie 11.152 USD w momencie pisania, tylko 19% osób spodziewało się, że w sierpniu przekroczą one 13.000 USD. Jest to wyraźna oznaka ostrożnego podejścia handlowców.

Open-Interest “Ethereum Options” nadal rośnie w górę po niewielkim spadku podczas wygaśnięcia kontraktów 27 lipca. Powyższy kontrast w odczuciu między kontraktami na opcje Bitcoin i Ethereum może wskazywać, że rynek Ethereum cieszy się większym zainteresowaniem inwestorów niż rynek instrumentów pochodnych Bitcoinów.